شهر اسلام آباد مغان (مغان شهر )

شهر اسلام آباد مغان (مغان شهر )

ارتقای روستای 'اسلام آباد قدیم' پارس آبادمغان به شهر ابلاغ شد


ارتقای روستای 'اسلام آباد قدیم' پارس آبادمغان به شهر ابلاغ شد

پارس آباد مغان، اردبیل – استاندار اردبیل ارتقای روستای 'اسلام آباد قدیم' از توابع شهرستان پارس آباد مغان به شهر را بصورت رسمی ابلاغ كرد.

1391/01/09 - 12:08

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'سید حسین صابری' روز جمعه در مراسمی كه به همین منظور در اسلام آباد برگزار شد، گفت : تبدیل این روستا به شهر از خواسته ها و نیازهای جدی مردم این منطقه بود كه با تحقق آن ، زمینه برای عمران و آبادانی و نیز تحول اساسی سیمای این شهر فراهم شد.

وی، به نگاه ویژه رییس جمهوری و هیات وزیران به مناطق دور افتاده و محروم اشاره و ابراز امیدواری كرد با تخصیص اعتبارات مناسب و اجرای طرح های عمرانی و خدماتی به زودی شاهد توسعه همه جانبه این شهر جدیدالتاسیس باشیم.

وی مشاركت و همكاری خوب مردم با مسوولان را در روند اجرای طرح های توسعه ای و بهبود وضعیت منطقه بسیار اثر بخش دانست و بیان كرد : همه اهالی باید برای آبادانی و رشد هرچه بیشتر 'اسلام آباد ' و تبدیل آن به یك شهر نمونه و زیبا تلاش كنند.

وی به وظایف و مسوولیت خطیر و سنگین اعضای شوراهای اسلامی شهر اشاره كرد و از تك تك اعضای شورای اسلامی شهر جدید اسلام آباد خواست در انتخاب شهردار نهایت دقت را به خرج دهند.

فرماندار پارس آباد مغان نیز گفت : با ارتقای روستای اسلام آباد به شهر ، تعداد شهرهای این شهرستان به چهار شهر افزایش یافت.

'ولی كریمی' افزود : تبدیل این روستا به شهر بهترین هدیه دولت خدمتگزار به مردم ولایی و با بصیرت این منطقه مرزی است.

وی به برخی ویژگی های شهر اسلام آباد اشاره و بیان كرد با استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های اسلام آباد شاهد رشد روز افزون این شهر مرزی خواهیم بود.

وی اضافه كرد : فرمانداری آماده است در صورت تامین زمین مورد نیاز از سوی ساكنان در اسرع وقت نسبت به احداث ساختمان شهرداری و بخشداری اقدام كند.

به گزارش ایرنا طبق مصوبه اخیر هیات وزیران ، روستای اسلام آباد قدیم به شهر تبدیل و به عنوان شهر اسلام آباد شناخته شد.

بر این اساس مركز دهستان قشلاق شمالی از توابع بخش مركزی شهرستان پارس آباد استان اردبیل از روستای اسلام اباد قدیم به روستای اولتان و نیز نام دهستان قشلاق شمالی تابع بخش مركزی شهرستان پارس آباد نیز به اولتان تغییر یافت.

همچنین بخش اسلام آباد به مركزیت شهر اسلام آباد از تركیب دهستان های ؛ دهستان اسلام آباد به مركزیت روستای اسلام آباد جدید و دهستان شهرك به مركزیت روستای شهرك غرب در تابعیت شهرستان پارس آباد ایجاد شد.

شهرستان مرزی پارس آباد مغان در شمالی ترین نقطه ی استان اردبیل و كناره های رودخانه ارس (آراز) واقع است

+ نوشته شده در  ۹۱/۰۱/۰۹ساعت 1:45  توسط بابک ص  |